pátek 7. října 2011

Běh bez urychlení aneb CERN Road Race 2011

V rámci tvoření diplomky jsem se dostala na delší doby do CERNu (European Organization for Nuclear Research) a po prvních pár dnech na rozkoukání jsem začala zjišťovat, co si sama samotinká daleko za Ženevou počnu. CERN je naštěstí plný aktivních lidí, kteří se rádi sdružují a za tímto účelem vytvářejí spolky. Shodou okolností CERN Running Club, kterého ještě nejsem členem, chystal zaměstnanecký běh přímo v areálu, což jsem si už jen pro tu nerdí atmosféru nemohla nechat ujít. :)
Vzdálenost 5.5 km byla na mě dosti dlouhá, neboť jsem do tréninku naběhla teprve před deseti dny, ale nakonec jsem přežila a s časem 30:02 jsem ani nebyla vé kategorii úplně poslední. Každý doběhnuvší člen obdržel slušivou reflexní vestičku nebo ručník, započala se hostina a já zase poznala nové kultury, tentokráte kultivované na Harvardu a Pennu.
Je fajn být v CERNu dění. :)

4 komentáře:

 1. To jsi dobrá! Já bych už vypustila duši po sto metrech. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ženská toho má v sobě vždycky mnohem víc, než si myslí. Přesné množství lze zjistit jen experimentálně. 5 km je zhruba hranice uběhnutelnosti pro netrénovaného člověka, takže bys to celkem určitě dala. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Nevím nevím. Si pamatuju, jak jsem šla bez tréningu běhat 2km k hasičům. Jsem to doběhla s vyplazeným jazykem. Rok na to teda už to bylo lepší, ale byl tam tréning. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak někdy půjdem spolu a těch 5 km pokoříme. :)

  OdpovědětVymazat