úterý 23. července 2013

Letní filmové zavařeniny – poprvé

Horko. HORKO! HORKO!!! 
Takže tu mám první tip pro zavařené mozkové závity.

Terapie láskou nebo mnohem vhodnější původní název: Silver lining playbook.

Kdybyste viděli to, co musel dějepisář Pat, pak byste se možná pomátli také. Snad jen upřesním, že je v tom zapletena Patova žena, sprcha a ošklivý stařík. Pat nakonec vydrží 8 měsíců nařízené psychiatrické léčeby díky vidině, že se mu podaří získat Nikky – teď již ex-manželku – zpět.
Patovu šílenství se člověk přestává divit, když poznává jeho rodiče. Otec je fanatický fanoušek místního klubu Eagles a celá rodina v podstatě žije jen od jejich hry k další. Když se nad tím zpětně zamyslím, vlastně nikdo v Patově okolí není úplně normální a tak se na jedné společné večeři seznamuje s další výrazněji vyšinutou osobou – závislačkou na sexu Tiffany.
Nebojte se nic, o sex naštěstí moc nejde, i když se samozřejmě Tiff musí ze všeho vypovídat.

Silver lining playbook je příjemná jednorázovka na letní večer. Vyniká tím, že není z laciné americké produkce se silikonovými herci a že postavy se drží svého šílenství konzistentně. Občas až tak, že by je člověk rád něčím praštil, aby se probrali k normálnímu životu. Všechny tyhle dobroty jsou zality kvalitními dialogy, kterých je hodně a jsou poměrně výbušné. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl celý styl konce, který zajel do vyjetých kolejí žánru. Jinak by se totiž mohlo z popisku filmu klidně vymazat slovo romantická komedie.Žádné komentáře:

Okomentovat