středa 20. února 2013

Kam si doběhnout za nákupy

Nike, Adidas, Sportissimo... tři příklady z mnoha globálních prodejců sportovního vybavení zaměřující se i na běžce, které zná každý a dost možná mnohem lépe než já. Nakupování sportovních věcí mám obzvláště nerada, protože mi musí opravdu perfektně sednou. Netoužím po tom být odřená nebo otlačená zrovna při činnosti, která mi má přinášet uvolnění a odpočinek. Umíte si představit moje zhrození, když mi po více jak šesti letech (ale třeba i deseti!) začaly moje sportovní svršky všechny najednou dosluhovat. Navíc jako přirozeně spořivá osoba řeším dilema, jak udržet "výkon" a cenu v co nejlepším poměru. V Čechách to není zrovna snadné, proto bych se s vámi chtěla podělit o zkušenosti s místy, kde se mi podařilo ulovit dobré věci za příznivé ceny.

> Lidl, Hypernova a spol. Prostě velkoobchody. Znáte je hlavně z reklamních letáků, které se po tunách zhmotňují v poštovních kaslících, na chodbách domů nebo vám je někdo drze vnutí na ulici. Patřím k těm masochistům, kteří nemají na schránce nalepenou nálepku: "Prosím nevhazujte reklamní materiály", protože si v nich občas u večeře listuji a koukám po aktuálně potřebných i nepotřebných věcech. Spousta obchodů má již dlouho zavedené části se stojánky s oblečením a občas na nich visí dokonce oblečení sportovní! Podařilo se mi tak ve velkoobchodech za směšné ceny ukořistit perfektní ponožky Adidas, které používám na běhy už od dob pradávné "aktivní" atletické kariéry a pořád vypadají skvěle, značkové plavky, které už bohužel doplavaly (i tak všechna čest), nebo třeba skvělé elasťáky na běh, které běhají doteď.

> Tchibo. U nás společnost známá hlavně prodejem kávy. V obchodních centrech se ale v jejich prodejnách můžete setkat s velmi širokým sortimentem oblečení a potřeb do domácnosti. Ještě větší výběr pak mají na internetu. V průběhu zimy již několikrát inzerovali i oblečení vhodné na různé sportovní příležitosti. Navíc mi jako omluvu za delší čekání na zákaznickou kartu, bez které u nich nejde nakupovat a kterou jsem ve vánoční akci získala zdarma, poskytli 25% slevu na nákup. A to se mi před Vánoci výrazně vyplatilo. Na druhou stranu věřit garantovanému dodání zásilky mezi 4–6 pracovními dny se moc nedá. V menších městech počítejte spíše s více jak týdnem. Každopádně jsem s jejich oblečením na běh, koupeným taktéž již ve slevové akci, byla spokojená. Za sebe tedy doporučuji. Kousky, které mi zrovna nesedly, jsem bez problémů vrátila v jedné z kamenných poboček, takže se není čeho bát. Navíc za nasbírané věrnostní body, u Tchiba nazývané zrnka, jsem dnes obdržela půl kila kafe jen za cenu poštovného (jednotné 109 Kč). Pro rodinu s výrazně vysokou spotřebou kávy rozhodně příjemný bonus.

> Decathlon. Na dovolené v Portugalsku mě Klárka poslední den našeho road tripu odhalila peklo! Jmenuje se Decathlon a jedná se obří halu napěchovanou velmi levnými sportovními potřebami na všechny možné druhy sportu. Od běhu přes fitnes po jezdectví, golf i rybaření. Prostě všechno, na co si jen vzpomenete. Sortiment se prý v průběhu měsíců a let moc nemění, ale to vyvažují velmi příznivé ceny. Rozhodně nedoporučuji do Decathlonu zajíždět s prázdnou kapsou nebo kreditkou. Zanechala jsem tam 100 euro, jen to fiklo. Ale takovou horu věcí, které jsem nutně na běh potřebovala, u nás nikdy za obdobný obnos nepořídila. Navíc v případě decathlonu, pokud byl člověk trochu vybíravý, levné rozhodně neznamenalo nekvalitní. Bohužel Decathlon je možné potkat jen za hranicemi ČR, ale vypadá to nadějně!

>Slevy po maratonech. Startovní balíček na RunCzech akcích bývá velmi naditý, většinu tvoří samozřejmě různé reklamní letáčky. Ty užitečnější jsou typu: sleva 25%–50% na běžecký sortiment či 2+1 výrobek zdarma. A pokud vás lepší boty stojí 3000 Kč, umíte si jistě spočítat, kolik můžete dobrým plánováním ušetřit. Nevýhodou je, že akce jsou většinou velmi časově omezené, ale i tak... občas je fajn všechno hned automaticky nevyhodit.

Zapomněla jsem na něco? Jen do mě! :)

OPRAVA: V Ostravě prý jeden Decathlon už je. Pokud již někdo byl, moc by mě zajímaly zkušenosti! Dík.

2 komentáře:

  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětVymazat
  2. Já nakupuji většinou přes eshopy, na ty se totiž přes https://slevovykupon.net/ dá najít nějaký slevový kupón, takže na jednom nákupu dokážu ušetřit klidně i pár stovek. To je podle mě super věc, obzvlášť, kyž má člověk stejně napjatý rozpočet jako třeba já.

    OdpovědětVymazat